Niektórzy zastanawiają się czy gitara elektryczna dla początkujących to dobry pomysł. Tak, jeśli osoba jest zainteresowana właśnie tym rodzajem instrumentu, to nie ma problemu aby naukę zacząć od gitary elektrycznej. Jednak należy zwrócić uwagę na parę rzeczy zanim wybierze się model i kupi gitarę.

Zakup gitary elektrycznej dla początkujących

Typy gitar elektrycznych można podzielić ze względu na model np. Stratocaster, Telecaster, Les Paul, SG, RG. Różnią się one kształtem korpusu. Przy wyborze gitary elektrycznej dla początkujących, ten aspekt ma znaczenie bardziej estetyczne niż praktyczne. Najlepiej wybrać kształt, który po prostu się podoba.

Większą uwagę należy przyłożyć do przetworników, gryfu i mostka. Przetworniki dzielą się na: Single i Humbucker. Pierwsze z nich sprawdzą się do grania lekkiego rocka, country i pop. Osoby chcące grać ciężką muzykę typu hard rock i metal, powinny wybrać gitarę elektryczną z przetwornikami typu humbucker.

Gryf gitary dla początkujących powinien być sprawdzony głównie pod kątem wygody trzymania i możliwości swobodnego operowania na strunach.

Mostek może być stały lub ruchomy. Początkującym będzie łatwiej z gitarą posiadającą mostek stały. Dzięki temu unikną problemów ze strojem i wymianą strun.

Gitarę elektryczną dla początkujących można kupić używaną lub nową. W obu przypadkach należy zwrócić uwagę na to czy:

  • Nie ma uszkodzeń i otarć
  • Gryf jest prosty
  • Gitara trzyma strój i nie rozstraja się podczas np. podciągania strun
  • Dobrze brzmi
  • Elektryka typu podłączenie do wzmacniacza i przetworniki działa poprawnie

Na koniec zostaje zakup wzmacniacza i dodatków do gitary.