Ostanie lata w świecie muzyki pokazują nam, że aktualnie nie ma miejsca na ciężkie granie na światowym podium. Mainstream potrzebuje lekkiej i powtarzalnej muzyki, która przez bardzo wolno zmieniające się trendy dopasuje się do statystycznego odbiory.

Raczej nie możemy liczyć na wielkie zmiany w tej kwestii w najbliższych latach. Obserwując światowe gwiazdy najszerszego formatu, możemy dojść do wniosku, że czerpią oni z podobnych źródeł i przy tym są w podobnym wieku. To najczęściej ludzi młodzi, którzy znaleźli swoją formę przekazu w dość stonowanym i powtarzalnym pod względem instrumentali graniu. Jednak pośród nich możemy usłyszeć kilka perełek, które pod płaszczykiem trendowego grania mają coś więcej do powiedzenia.

Post Malone

Wielu określa go jako „rapera o rockowej duszy„. To określenie w sumie bardzo dobrze pasuje, do tego artysty. Dla szerokiej publiki jest on znany głównie ze swoich rapowych tworów, które mimo wszystko – wyróżniają się na tle konkurencji. Post nie ogranicza się jedynie do rapowania i jednego oklepanego „flow”.

Tutaj mamy do czynienia z artystą, który nie boi się w jednym utworze śpiewać, rapować i przy tym zachować swój oryginalny sznyt. Jednak zdaniem wielu słuchaczy – Malone nie pokazał jeszcze wszystkiego.

Nirvana i zniszczona gitara

Raper nie ukrywa swojego zamiłowania do innych gatunków muzycznych niż rap (który aktualnie jest nowym popem).

Posty zawsze na swoich koncertach przemyca trochę smaczków ze swojego rockowego świata. Jednym z nich jest wykon utworu tylko w akompaniamencie gitary, na której gra sam raper. Wraz ze swoimi znajomymi zorganizował również charytatywną transmisję, na której chłopaki grali covery Nirvany. Post zszokował wtedy swoich fanów. Wokalnie występ był na wysokim poziomie i do tego raper grał również na gitarze (nie zabrakło oczywiście charakterystycznych dla Cobaina „dzikich solówek”).

Obyśmy doczekali się większej ilości postaci takich jak Post Malone w mainstreamie. To artysta nietuzinkowy, który na pewno odegra jeszcze ogromną rolę dla współczesnej muzyki.