Wśród najbardziej cenionych oraz znanych gatunków muzycznych wyróżnia się

  • Jazz – będąc amerykańską muzyką imprezowania kropka powstał on z połączenia Europejskiej tradycji muzycznej oraz amerykańskich stylów muzycznych, głównie bluesa. Jazz wyróżnia się najczęściej instrumentami takimi jak saksofon oraz trąbka. Jednak do podstawowych instrumentów jazzowych zalicza się także puzon, kontrabas, fortepian oraz gitarę i perkusję. Przedstawicielami jazzu są między innymi Louis Armstrong, John Scofield, Bill Evans.
  • Pop – czyli muzyka popularna, która wyróżnia się dużą ilością hitów oraz prostymi kompozycjami. Łatwo wpadająca w ucho melodia oraz połączenie prostych tekstów i rytmu sprawiają, że utwory popowe są niezwykle popularne i do na całym świecie. Jest to także muzyka komercyjna, która ma docierać do szerokiego grona odbiorców. Jest to także charakterystycza muzyka miejska. Istnieje bardzo Wielu przedstawicieli popu, jednak do najbardziej znanych zalicza się The Beatles, Lady Gagę, Michael Jackson, Britney Spears, Abba.
  • Punk-rock – wyróżnia się głośną, natarczywą muzyką, a także tekstami wyrażającymi bunt i sprzeciw. Najczęściej utwory były proste, z bardzo ostrymi melodiami oraz krzykliwym śpiewaniem. Wyróżnikiem tego stylu jest przede wszystkim przekaz, silne emocje, a także okrojona instrumentalistyka. Do najbardziej znanych przedstawicieli tego gatunku zalicza się The Clash, The Ramones, Black Flag.

Dzięki dużej różnorodności gatunków muzycznych każdy może słuchać takich piosenek i utworów muzycznych, które są najbliższe sercu i emocjom.