Gra na gitarze jest marzeniem wielu fanów muzyki. Każdy z nas może bez większych problemów zacząć swoją przygodę z tym instrumentem. Obecne czasy oferują nam wiele rozwiązań, które kiedyś były, tylko marzeniem w głowach pasjonatów gry na wiośle. Dzisiaj za pomocą kilku kliknięć myszką możemy zakupić stosunkowo tani i dobry instrument, który idealnie sprawdzi się na początku naszej drogi. Podobnie jest w przypadku wszystkich potrzebnych nam do gry akcesoriów, ale też wiedzy, która będzie nam niezbędna do odpowiedniej nauki gry i rozwijania naszych umiejętności.

Pierwsze wiosło

Zakup naszej pierwszej gitary powinien być podparty radą doświadczonego kolegi, dobrym poradnikiem, czy też pomocą w renomowanym sklepie muzycznym. Osoba, która nie miała wcześniej styczności z instrumentami, najprawdopodobniej nie posiada odpowiedniej ilości wiedzy do określenia, czy dana gitara będzie dla niej odpowiednia. Na samym początku nie warto jest, kupować zbyt drogiego sprzętu, ponieważ i tak nie będziemy w stanie wykorzystać jego potencjału. Do tysiąca złotych powinniśmy znaleźć wiosło, które dobrze sprawdzi się w rękach początkującego gitarzysty. Na starcie naszej przygody będziemy musieli nauczyć się łapać dźwięki na gryfie i koordynować nasze ruchy. Do takich zadań idealnie sprawdzi się bardziej budżetowy zestaw.

Akustyczna czy elektryczna?

Tutaj zdania są podzielone. Wielu starszych gitarzystów rozpoczynało swoją przygodę od modelu akustycznego lub klasycznego. Jednak w obecnych czasach duża ilość nowych adeptów gitarowego grania – rozpoczyna od razu od modelu elektrycznego. Wszystko zależy od naszego gustu i upodobań muzycznych. Nie możemy jednak zapomnieć, że zakup wersji elektrycznej będzie wiązał się również z kupnem wzmacniacza, bez którego nie będziemy w stanie odpowiednio grać.